Rada jak začít správně běhat? – Nestavit kondici na špatném pohybu

Možná se rozhodujete začít s běháním, možná běháte už nějakou dobu. Pořád dokola si přidáváte další a další kilometry s myšlenkou, že když toho víc naběhám, tak se přeci musím zlepšit…Běhání není jenom o odgumovaných kilometrech.

Možná to cítíte už delší dobu…Chcete něco ve svém běhu změnit.

Už máte toho dost se po každém výpadku z tréninku znovu vracet na začátek a zkoušet pořád to samé, co vlastně moc nefunguje?

Moc dobře si pamatujeme začátky, jak naše, tak běžců, kteří prošli našima rukama. Byli to běžci šikovní, méně šikovní dokonce i totální anti-talenti. Jednu věc ale měli všichni společnou – Budovali správný pohyb a zlepšili se.

Představte si, že se rozhodnete začít hrát tenis, který jste nikdy předtím nehráli. Pravděpodobně nezačnete jako první trénovat rychlé změny směru a vytrvalost, abyste měli kondici na zápas. Budete chtít správně technicky podat, přijmout abyste si zahráli, že ano?

Tak je to i s během. Kámen úrazu mnoha běžců je bezmyšlenkovitě nabíhávat kilometry a čekat, že se výrazně zlepším.

Strávíte tím zbytečně mnoho času a je velká pravděpodobnost, že dojde ke zranění.

Investujte svůj čas správně. Sledujte zkušené běžce, jak trénují. Inspirujte se. Ptejte se jich, učte se a odhalte princip, jak svůj běh zlepšit. Najděte si běžeckého trenéra a ušetříte roky práce, která může přijít vniveč.

Když víte, kam sáhnout, jde to mnohem rychleji.

To je důvod, proč vznikla Běžecká inteligence. Dlouhodobě pracujeme na tom, abychom převedli ,,tajné“ tréninkové metody, principy a dovedli je k dokonalosti, abyste mohli i vy pracovat na své běžecké technice. Jako člen Běžecké inteligence získáte neomezený 24 hodinový přístup ke cvičením, tréninkům a mnoho dalšího, které vám s běžeckou technikou pomůžou.

Co když vás pokus a omyly zdržují od vysněných výkonů a ničí vám zdraví?

Zjistěte, co v běžeckém tréninku funguje a na to zaměřte svou energii. Už nebuďte na vše sami!

Vyzkoušejte si Běžeckou inteligenci na 7 dní zdarma

Stisknutím tlačítka dáváte souhlas s tímto zpracováním pro vytvoření vstupu a pro odběr pravidelných emailových tipů Běžecké inteligence. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko \"Odhlásit se\" v každém zaslaném e-mailu. Zásady zpracování osobních údajů

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů