Co když jsem běžecký anti-talent?

Faktem je, že spoustu překážek před sebe stavíme my sami. Nezvládnu běhat jako jiní skvělí běžci, nikdy to nedokážu, protože už jsem starý nemehlo, běžecká cvičení nejsou pro mě, protože jsou moc těžká, připadám si u toho jako idiot…

V hlavě si kreslíte vize něčeho složitého, obrovského. Překážkou může být i to, co všechno těžkého vás bude čekat.

Věřte, že když se něco učíte, není to ihned automatický proces. Motorické (pohybové) učení má své fáze, postupy nebo metody, jak se novým dovednostem učit. Člověk jimi musí projít, aby se pohybovou aktivitu naučil.

Zní to složitě? Vůbec ne, jen se musí vědět, jak na to.

Víte, ono když se to ,,obrovské“ rozkouskuje na jednotlivé kroky, je učení daleko snazší.

Představte si situaci v běžném životě, když vidíte malé dítě se učit jezdit na kole. Nejdřív si musí vyzkoušet několik pokusů, než se pořádně naučí udržet rovnováhu. Může dojít i k tomu, že mu rodič pomůže. Přidrží na startu, dá postranní kolečka na zadní kolo. Jinak řečeno udělá regresi nácviku (sníží úroveň cvičení, aby to nebylo tak těžké). Dítě se poté rychleji, a také s pozitivnějším přístupem, naučí jezdit na kole.

Přesně to je i smysl nácviku běžecké techniky v Běžecké inteligenci. Každý máme startovací pozici nácviku trochu někde jinde. Měli bychom začít na nám vlastní startovací pozici.  Na toto v Běžecké inteligenci myslíme, proto všechna cvičení mají svou vlastní úroveň a jsou seřazena od nejjednoduššího až po nejsložitější.

To proto aby vám učení bylo bližší a cítili jste se víc komfortněji.

Pro věčné pesimisty máme jednu důležitou větu: Věřte, že pokud jste nikdy žádná běžecká cvičení nedělali, je výrazná šance, že se v nich zlepšíte a tím zlepšíte i svůj běh.

Pro pocit odstranění strachu si vybudujte důvěru, že to zvládnete. Uvědomte si, že vám to pomáhá. Nejspíš hned na začátku nezvládnete všechna cvičení na mistrovské úrovni. Důležité je si je zkoušet, sledovat, jak na ně bude reagovat naše tělo, co to s vámi dělá, kam vás to posouvá.

Když toto dodržíte, otevře se vám spousta nových možností a běh vám přijde daleko jednodušší.

Není nutné zvládnout všechna cvičení co nejrychleji, ale postupovat systematicky krok po kroku. Sledovat, co mi funguje, co funguje ostatním, a na základě toho stavět a budovat svou běžeckou techniku.

Faktem je, že nejtěžší práci – najít způsob, jak zlepšovat běžeckou techniku – jsme udělali za vás.

Sledujeme ty nejlepší sportovce, trenéry, jak pracují na běžecké technice. Testujeme naše vlastní získané poznatky, ať už studiem nebo praxí od rekreačních běžců, až po profesionály.

Ano, naší prací je najít to, co opravdu funguje, a poté vám to předat jednoduchou formou, krok za krokem… Otevíráme obzory, jak se na běžecké technice dá pracovat.

Neberte běžeckou techniku jako bariéru, spíš jako nástroj, který vás v běhu výrazně zlepší.

Vyzkoušejte si Běžeckou inteligenci na 7 dní zdarma

Stisknutím tlačítka dáváte souhlas s tímto zpracováním pro vytvoření vstupu a pro odběr pravidelných emailových tipů Běžecké inteligence. Svůj souhlas můžete kdykoliv zrušit skrz tlačítko \"Odhlásit se\" v každém zaslaném e-mailu. Zásady zpracování osobních údajů
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů